TechZone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Apartamente Vile Spatii Comerciale Bucuresti
    Cum sa devii conectabil cu ClickNet EmptyLun Iul 01 2013, 12:19 Scris de sendra25

    » Cum se face port-forward corect!
    Cum sa devii conectabil cu ClickNet EmptyDum Dec 16 2012, 06:50 Scris de sabyn

    » Setari Utorrent
    Cum sa devii conectabil cu ClickNet EmptySam Noi 17 2012, 09:44 Scris de voicumeresan

    » Bancuri ilustrate
    Cum sa devii conectabil cu ClickNet EmptyMier Feb 22 2012, 01:59 Scris de badterror

    » Cum sa devii Conectabil in Utorrent sau BitComet
    Cum sa devii conectabil cu ClickNet EmptyJoi Mai 12 2011, 07:12 Scris de Moxy

    » Salut tuturor
    Cum sa devii conectabil cu ClickNet EmptyMier Mar 16 2011, 14:04 Scris de Moxy

    » Descarcare Adobe After Effects trial
    Cum sa devii conectabil cu ClickNet EmptyJoi Feb 17 2011, 23:15 Scris de infern0

    » Ce sa faci daca nu ti se vad avatarele in Yahoo Messenger
    Cum sa devii conectabil cu ClickNet EmptyJoi Feb 17 2011, 23:14 Scris de infern0

    » Setări Deluge
    Cum sa devii conectabil cu ClickNet EmptyMar Feb 15 2011, 07:05 Scris de Moxy

    Parteneri
    borfasii.idle.ro
    Alte comunitati
    Links

    Cum sa devii conectabil cu ClickNet

    In jos

    Cum sa devii conectabil cu ClickNet Empty Cum sa devii conectabil cu ClickNet

    Mesaj Scris de Moxy Mar Feb 15 2011, 06:57

    1. Deschizi Internet Explorer/Mozilla/ce browser folosesti si intri in meniul modemului.

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    2. Apoi cauti in basic cuvantul NAT. Apesi click stanga pe el si o sa iti apara Virtual Server. Click.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


    3. In acel Virtual Server ai un anumit numar de reguli, care selecteaza programul care le foloseste, sau poti alege Alll, si aceasta nu se va mai uita la numele programului, precum si portul prin care ies ele pe extern.

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    4. Dupa ce ai ales numarul treci la completarea casutelor. Poti alege un program anume (dar eu nu m-am uitat prea bine daca trebuie sa ii scrii si extensia) sau calea cea mai usoara lasi liber la Aplication si alegi ALL ca protocol

    5. Apoi afli ip-ul intern al calculatorului: Start=>Control Panel=>Network Connections=>Dublu Click pe Local Area Connection=>Suport=>IP Adress[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    6. Ne intoarcem in Internet Explorer si scriem acel ip. Trecem la porturi. Putem sa alegem un range de porturi, cum am ales eu la rule 1 pentru dc++ sau numai un singur port, cum am ales la rule 2 pentru bittorrent (utorrentul are portul 80 si nu a mai fost nevoie de asa ceva)

    Ce trebuie sa retineti: Start Port Number si Start Port (Local) trebuie sa coincida, si treceti numarul cel mai mic care tine de acea aplicatie
    End Port Number si End Port (Local), de asemenea, trebuie sa coincida, si treceti numarul cel mai mare

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


    7. Apasati submit (1) si regula va fi creata (2).
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    8. Apoi cautati meniul Tools, selectati Reboot ... alegeti Current Settings si apasati Restart.
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    9. O sa va intrebe daca pastreaza setarile pe care le-ati dat => OK ... ASTEPTATI ... =>Logout
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Moxy
    Moxy
    Admin

    Mesaje : 142
    Data de inscriere : 18/01/2009
    Varsta : 35
    Localizare : Sibiu

    http://moxydesign.info

    Sus In jos

    Sus

    - Subiecte similare

     
    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum